
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Thickness | 0.7 mm |
Stock: 5129
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01836
Ext.Price$0.01836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01836 | $0.01836 |
| 10 | $0.00918 | $0.09180 |
| 50 | $0.00706 | $0.35300 |
| 100 | $0.00543 | $0.54300 |
| 500 | $0.00476 | $2.38000 |
| 1000 | $0.00417 | $4.17000 |
| 3000 | $0.00385 | $11.55000 |
| 5000 | $0.00355 | $17.75000 |
| 10000 | $0.00327 | $32.70000 |
| 30000 | $0.00302 | $90.60000 |
| 50000 | $0.00279 | $139.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
